O mně

Jsem redaktorka a velká životní optimistka. Jsem přesvědčená, že bez optimismu člověk nemůže žít, nebo velmi špatně a chudě duchem.

Prošla jsem zajímavá zaměstnání a dostala se i do prostředí, kde má profese byla pouze pomocnou k hlavní činnosti dané organizace. Bylo to vždy velmi užitečné a obohacující, neboť pokud děláte práci dobře, může vás vždy něčím obohatit.

Mým hlavním projektem je již mnoho let vydávání časopisu o české historii Historický kaleidoskop a jakýkoli časopis budu kdy vydávat či do něj přispívat, budu tak činit s velkým zaujetím a energií.

Mimo to se zabývám spoustou dalších aktivit - píši, koncipuji a produkuji výstavy, podílím se na produkci mnoha zajímavých neziskových projektů - v referencích lze najít několik příkladů. Pracovat na živnostenský list je na jednu stranu osvobozující a na druhou stranu neustále riskantní a svazující. Tento způsob života mě však naučil starat se nejen o sebe, ale o to, co je mnohem podstatnější - o život a lidi kolem nás. O budoucnost, v níž možná nebudeme my, ale budou v ní žít nové generace našich dětí, vnuků a pravnuků.

Mnoho let práce v neziskové sféře zabývající se vzděláváním a výchovou k vlastenectví a k hrdosti na svou zemi mě poučilo o tom, že doby a místa k žití mohou být podstatně horší, než ta, v nichž žijeme my. A tak když se mi začne zdát o válce a lidských hrůzách, ráno se ráda probudím – a život mi připadá krásný.

Stačí vyjít na kopec a kouknout na nebe – ať svítí slunce nebo je zamračeno, obloha má vždy zajímavou barvu – a život je krásný.

Stačí na ulici zvednout hlavu a dívat se na stromy, na jaře plné barev, v létě zelené, na podzim barevné, v zimě plné vánočních světel nebo sněhově bílé – a život je krásný.

Stačí si přečíst pěknou knížku, dělat práci, kterou má člověk rád. A věřit, že ještě dlouhou dobu budu dělat to, co mám ráda.