Moje současné projekty

Osudové roky české státnosti

Jsem autorkou výstavy Osudové roky české státnosti, která mapuje na 21 panelech nejvýznamnější období vzniku Československa a další významné etapy Československa až do roku 1989.

K výstavě byla vydána i zajímavá publikace, doplněná o příběhy skutečných osob z jednotlivých etap české historie.

Webové stránky: www.osudove-roky.cz

 

Velká válka - Češi na bojištích Evropy

Jsem autorkou výstavy Velká válka - Češi na bojištích Evropy, která na 16 panelech mapuje rozpoutání 1. světové války.

K výstavě jsem zpracovala také pracovní listy pro školy.

Webové stránky: www.osudove-roky.cz

Někomu život, někomu smrt - 70 let operace Anthropoid

Jsem autorkou putovní výstavy k 70. výročí operace Anthropoid, jejímž cílem byl atentát na Reinharda Heydricha. Výstavu jsem zpracovala na motivy knižní trilogie Jaroslava Čvančary Někomu život, někomu smrt. Od 1. 12. 2011 výstava putuje po České republice.

Jsem také autorkou publikace, kterou jsem k výstavě zpracovala, a která je mimo jiné velmi ceněnou příručkou pro učitele, ale také všechny ostatní, kteří se chtějí dozvědět základní fakta o české historii ve stručné podobě s množstvím obrázků a dokumentů. K publikaci byla speciálně pro školy zpracována metodická příručka a pracovní listy.

Webové stránky: www.osudove-roky.cz

 

Dny české historie

Každoročně naše obecně prospěšná společnost, kterou jsem spoluzakládala, pořádá Dny české historie. Jsem hlavní producentkou celé akce.

Webové stránky: www.dnyceskehistorie.cz

 

Pohádky z kouzelné zahrádky

Napsala jsem sbírku pohádek o zahradním skřítku Kotlíkovi. Krásné ilustrace namalovala výtvarnice Radka Daňková.

Za více než 10 let je v elektronické verzi četly stovky dětí. V loňském roce vyšla kniha také v tištěné podobě. Knihu lze zakoupit v knihkupectví nebo v e-shopu www.ceskatrikolora.cz

V elektronické podobě je k dispozici na www.kosmas.cz v sekci E-knihy

 

 

 

 

Znáte naše svátky?

Vydala jsem knihu pro malé děti, v níž jsem ve spolupráci s výtvarnicí Renatou Frančíkovou zmapovala v rámci kalendářního roku všechny české státní svátky, významné dny a dny pracovního klidu. Poučná je, jak sami přiznávají, často i pro rodiče a další dospělé.